Kontakt z nami

ul. Grójecka 109
02-120 Warszawa

Godziny pracy: pn-pt  8-16

tel./fax: 22 895 27 61
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wolontariat


ZAPRASZAMY NA WOLONTARIAT W ŚDS „POD SKRZYDŁAMI” 2017/2018

Środowiskowy Dom Samopomocy „Pod Skrzydłami” typ A dla osób chorujących psychicznie przy ul. Grójeckiej 109 prowadzi nabór na wolontariat.

Jeśli jesteś osobą zaangażowaną i otwartą, chętną do włączenia się w pomoc środowiskową i życie społeczności naszego Domu oraz
• studentem/tką III-V roku psychologii, pedagogiki, pedagogiki specjalnej, pracy socjalnej, itp.
• jesteś zainteresowany/a poznaniem specyfiki pracy z osobami chorującymi psychicznie,
zapraszamy Cię do wzięcia udziału w rekrutacji.

Do zadań Domu należy podtrzymywanie i rozwijanie umiejętności uczestników niezbędnych do samodzielnego życia, pobudzanie społecznej aktywności i rozwijanie zainteresowań.

Wolontariusz wspiera na co dzień uczestników ŚDS, towarzyszy im, stopniowo nabywa umiejętności prowadzenia zajęć grupowych, pomaga przy organizacji imprez i partnerskich działań w społeczności lokalnej, proponuje własne aktywności.

Wolontariusz uczestniczy w zajęciach Domu minimum 1 dzień roboczy w tygodniu w godzinach 8.30-15.00 oraz bierze udział co 2 tygodnie w spotkaniach konsultacyjno-superwizyjnych w czwartki w godz. 14.10 do 16.00. Jest też zaproszony do jednego dyżuru tygodniowego (poniedziałek-piątek) w okresie letnim.

Oferujemy:

  • współpracę z doświadczonym zespołem terapeutycznym
  • przemyślany i sprawdzony program wolontariatu
  • możliwość udziału w zebraniach zespołu terapeutycznego                                                         
  • możliwość zaliczenia praktyk studenckich                                                                                         

Osoby zainteresowane wolontariatem w naszym ośrodku prosimy o wysyłanie formularza zgłoszeniowego (do pobrania poniżej) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Z chętnymi osobami skontaktujemy się telefonicznie i zaprosimy na wstępną rozmowę.


ŚDS „Pod Skrzydłami” od 6 lat prowadzi program wolontariacki dla studentów kierunków: psychologia, pedagogika, praca socjalna itp., zainteresowanych poznaniem specyfiki pracy z osobami chorującymi psychicznie. Wolontariat poprzedzony jest cyklem szkoleniowym dla wybranych wolontariuszy dotyczącym pracy z osobami chorującymi psychicznie, prowadzonym przez członków zespołu wspirająco-aktywizującego ŚDS.

Wolontariusze stażyści stopniowo nabywają umiejętności prowadzenia zajęć grupowych, pomagają przy organizacji imprez i partnerskich działań w społeczności lokalnej, wspierają na co dzień uczestników ŚDS. Biorą udział w różnorodnych szkoleniach, a także stałych cotygodniowych spotkaniach konsultacyjno-superwizyjnych z opiekunami stażu.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych