Kontakt z nami

ul. Grójecka 109
02-120 Warszawa

Godziny pracy: pn-pt  8-16

tel./fax: 22 895 27 61
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wsparcie indywidualne

Każdy uczestnik ŚDS ma „swojego” terapeutę prowadzącego, z którym spotyka się raz w tygodniu. Na spotkaniach omawiane są bieżące sytuacje życiowe, poruszane są również problemy dotyczące zdrowia, nie tylko psychicznego. Razem z terapeutą uczestnik poszukuje sposobów radzenia sobie z trudnościami i relacjami. Terapeuci mogą towarzyszyć w wizytach u lekarzy specjalistów, na komisjach ZUS i Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, odwiedzają uczestników w domu, w szpitalu, wspierają w kryzysowych sytuacjach. W razie potrzeby przyspieszają terminy zaplanowanych wizyt, pomagają umówić badania specjalistyczne.
Terapeuci mogą też towarzyszyć podczas wizyt w urzędach, jeżeli sytuacja życiowa uczestnika tego wymaga.

Terapeuta prowadzący wraz z zespołem przygotowuje dla każdego uczestnika ŚDS indywidualny program postępowania wspierająco-aktywizującego. Plany są dostosowane do możliwości, potrzeb oraz motywacji uczestnika, a w trakcie pobytu w ŚDS są weryfikowane (co 6 miesięcy) i oceniane.

Stałe spotkania uczestników z terapeutami prowadzącymi są wsparciem i swoistym wentylem bezpieczeństwa. Jest to okazja do wypuszczenia z siebie negatywnych emocji, a także poszukiwania konstruktywnych sposobów rozwiązywania problemów.
Jest to czas na głębsze poznanie siebie – swoich potrzeb i mechanizmów, które nami kierują, oraz na trening służący przejęciu kontroli nad tymi mechanizmami.
Wsparciem dla uczestników jest już sama świadomość, że jest ktoś, do kogo mogą zwrócić się z każdym problemem i kto zawsze ma dla nich czas.