Kontakt z nami

ul. Grójecka 109
02-120 Warszawa

Godziny pracy: pn-pt  8-16

tel./fax: 22 895 27 61
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Grupa teatralna

Od początku działalności ŚDS część uczestników angażuje swoją energię w zajęcia grupy teatralnej. Zaczynaliśmy od kilku osób, a przedstawiania miały swoje premiery w naszym Domu, tylko dla naszej społeczności. Zespół teatralny z roku na rok się rozwija, dołączają kolejni aktorzy.

Dzięki współpracy z Domem Kultury „Rakowiec” w ramach projektu „Strefa Otwarta” nasi uczestnicy wraz z uczestnikami ŚDS „Na Targówku” stworzyli grupę teatralną „Reflektor”, która przez dwa lata pracowała pod kierunkiem pani reżyser Lidii Pedryc. Współpraca zaowocowała kilkoma spektaklami pantomimy, których premiery odbyły się dla szerszej publiczności w Domu Kultury „Rakowiec”, potem zaś również w innych ośrodkach kultury, a nawet w Teatrze Rampa. Tytuły naszych przedstawień w kolejności ich tworzenia to: „Płaskorzeźba”, „Podróż”, „W 7 radosnych aktach”.

W 2012r. uczestnicy ŚDS „Pod Skrzydłami” i Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” współpracowali z panią reżyser Justyną Sobczyk przy spektaklu „Piękna na swój sposób”, którego premiera odbyła się na festiwalu GUIA w Brukseli.

Od października 2012r. trwa współpraca grupy teatralnej „Reflektor” z reżyserem Bartoszem Konopką, zapoczątkowana spotkaniem twórcy filmu „Lęk wysokości” ze społecznością ŚDS „Pod Skrzydłami” w ramach kampanii „Ochoczo Razem”. Na razie nasi uczestnicy rozmawiają z reżyserem i oswajają się z kamerą. Wraz z panem Bartoszem szukają pomysłów na materiał filmowy. Nie wiadomo, jakie efekty przyniesie nasza współpraca, ale już same rozmowy mają dużą wartość dla uczestników.

Na przestrzeni 5 lat pracy grupy teatralnej widoczna jest duża zmiana jakościowa w sferze umiejętności scenicznych, otwartości na publiczność i współpracy w grupie. Zajęcia teatralne są bardzo ważne dla uczestników. Podczas prób uczestnicy wykazują się ogromnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością, a także kreatywnością i otwartością na scenie.